Wybielanie
Jeśli masz żółte zęby lub w odcieniu szarości, to idealny zabieg, aby pozbyć się problemu.
Wybielanie zębów to zabieg stomatologii estetycznej, polegający na poprawieniu wyglądu przebarwionych zębów za pomocą środków chemicznych.
Przebarwienia żywych zębów mogą być wywołane różnymi czynnikami: antybiotykami, chorobami miazgi, urazem, chorobami krwi, a także pochodzenia zewnętrznego: palenie tytoniu, kawa, herbata, czerwone wino, niektóre napoje.
Wybielanie wykonuje się u osób powyżej 16 roku życia, gdy zęby są dojrzałe i całkowicie zmineralizowane.
Wybielanie – system gabinetowy jednoseansowy
Zabieg wybielania zębów polega na pokryciu uprzednio wypiaskowanych i wyleczonych zębów specjalnym żelem i utrwalenie go przy pomocy światła lampy Prevdent.
Prevdent CrWR to innowacyjny system do wybielania zębów i naprawy szkliwa. To, co odróżnia go od innych produktów wybielających dostępnych na rynku, to połączenie aktywnej substancji wybielającej z nanohydroksylem, który reminalizuje szkliwo i znacznie zmniejsza wrażliwość po zabiegu. Czas wybielania z użyciem systemu Prevdent to około 2 godzin. 24 godziny po zabiegu obowiązuje tzw. biała dieta, czyli wolna od produktów barwiących.
Idealny i długotrwały efekt daje połączenie wybielania gabinetowego z kontynuacją wybielania zębów w domu systemem nakładkowym przez kolejne 1-3 tygodnie.
System domowego wybielania nakładkowego
Przy tym sposobie środek wybielający jest nakładany na zęby za pomocą indywidualnej nakładki wykonanej w pracowni protetycznej.
Pacjent nosi nakładkę przez 3-4 godziny dziennie lub na noc przez około 1-3 tygodnie. Wykorzystując te same nakładki, zabieg można powtarzać co 6 miesięcy, aby podtrzymać efekt. W trakcie wybielania pacjent może odczuwać dolegliwości bólowe, które po wybieleniu mijają. Ewentualnie można między seansami stosować na szynę specjalny preparat zmniejszający nadwrażliwość zębów. W trakcie wybielania zalecana jest również biała dieta.
Należy pamiętać, że wybieleniu nie ulegną wypełnienia oraz wszelkie uzupełnienia protetyczne: korony, licówki. Trudniej wybielają się zęby martwe, które wymagają osobnej procedury wybielania zęba martwego.